• Daytona 116500LN White Dial
-Premium Construction-
Rolex Daytona 116500 in White Dial premium replication.
This is the best available 7750 movement based Daytona with fully functional chrongraph currently.
Size: 40mm x 15mm
Functions: Hours, minutes, sub-seconds display and chronograph
Case: 316L Solid stainless steel case
Crystal: Scratch-proof sapphire crystal with semi-invisible crown etched at 6:00 position of the crystal